ציפורה פיקרסקי 1915-2000

ציפורה פיקרסקי
1915-2000

ציפורה נולדה בשנת 1915 בפתח-תקוה, כאשר הטורקים גרשו את היהודים מתל-אביב.
היא היתה בתם הבכורה של משה ושרה פקרסקי, שעלו ארצה מקייב שבאוקראינה כמה שנים קודם והתיישבו בתל-אביב. בשנת 1922 הם היו בין המשפחות הראשונות אשר הקימו את שכונת-בורוכוב, שכונת הפועלים הראשונה בארץ, שם למדה ציפורה בבית הספר היסודי. לאחר מכן עברה ללמוד בבית החינוך בתל-אביב שם פגשה לראשונה את שלום כפכפי בן גילה.

shalom_017

לאחר לימודי חקלאות בבן-שמן והכשרה בקיבוץ כנרת, לקראת הקמת קיבוץ גינוסר, נישאה לשלום. זמן מה לאחר מכן הם עברו לגור בחצר ההורים בשכונת בורוכוב, שם גם החלו לעבוד בתעשייה הצבאית במחתרת, באחד המפעלים הראשונים של התע"ש.

בשנת 1936 נולד בנם רם (רמי) כפכפי (לימים סער).

rami_004

בשלהי מלחמת העולם השנייה התגייס שלום לבריגאדה היהודית הלוחמת וכשחזרנפרדו דרכיהם. ציפורה עבדה שנים רבות במעון של ארגון אמהות עובדות. בתחילת שנות החמישים התחתנה ציפורה עם משה בלזבלג, ניצול שואה, שאיבד את כל משפחתו. לאחר פטירתו עברה לגור עם בנה ומשפחתו בקרית קריניצי, רמת-גן. ציפורה נפטרה ב-26.7.2000.

לעמוד הראשי
תומכי האתר

תחזוקת האתר כוללת עלות שנתית של שמירת הדומיין (שם האתר) ועלות האיחסון. מאז שנת 2009 עלויות אלה משולמות על ידי בני המשפחה אשר לקחו על עצמם את שימור ונגישות המורשת. אנו מבקשים להודות לתומכים עד עכשיו:

יורם כפכפי, אמנון כפכפי, ירון כפכפי, אבישי נביעות

אם ברצונכם לתמוך באתר זה בעתיד או לשמוע פרטים נוספים - אנא צרו קשר עם ירון כפכפי